У грудні 2023 року разом з двома партнерами з України ми стали переможцями другої хвилі грантів проекту Culture Helps в рамках екосистеми Creative Europe від zusa x insha osvita. Розмір грантової виплати для колаборативного проекту склав EUR 37.000, 00.
31 липня 2024 року ми завершили реалізацію нашого проєкта "Connecting Cultures, Bridging Worlds: Unveiling Ukraine Through the Pages in Tyrol", який ми розпочали у грудні 2023 року разом із нашими партнерами літературним фестивалем "Фронтера" (Луцьк) та проєктом книгарні "Сенс" та ГО "Трикутник Печерськ" "Книжки з Дому" (Кременчук-Київ).
НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ
Комплектація українських бібліотек у Австрії
Усі події, представлені на цій сторінці, відбулися в рамках міжнародного австрійсько-українського проєкту “Connecting Cultures, Bridging Worlds: Unveiling Ukraine Through the Pages in Tyrol” за підтримки "Culture Helps". "Culture Helps" - це проєкт, що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного та креативного секторів. Проєкт реалізовується Інша Освіта (UA) та zusa (DE).
Протягом чотирьох місяців цього року тривав міжнародний проєкт «Connecting Cultures, Bridging Worlds: Unveiling Ukraine Through the Pages in Tyrol» за підтримки «Culture Helps», у рамках якого в 4 містах Австрії відбулися 10 презентацій 6 українських письменників, дитячі та сімейні заходи, запрацював перший українсько-австрійський книжковий клуб, а також вдалося укомплектувати українськими книжками 5 місцевих бібліотек.
Партнерами ініціативи стали: Hnizdo.Innsbruck (Тироль, Австрія), літературна платформа «Фронтера» (Луцьк) та «Книжки з дому» – проєкт книгарні «Сенс» і ГО «Трикутник Печерськ» (Кременчук-Київ).
Як реалізовувався австрійсько-український проєкт, з якими труднощами зіштовхувалися в процесі, що найбільше запам’яталося українським письменникам під час заходів в Австрії, а також чому сьогодні важливо, щоб голос України звучав за кордоном – у розмові з ініціаторкою проєкту, засновницею «Hnizdo.Innsbruck», політологинею Олександрою Терентьєвою.
ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ
Нетворкінг партнерів грантових заявок Culture Helps на запрошення zusa x insha osvita у Вроцлаві (Польща) 14 - 17 травня 2024 року. На фото: Анна з "Фронтери", Катерина з "Книжки з дому" й Олександра з "Hnizdo.Innsbruck".
Hnizdo.Innsbruck. Український громадський центр та бібліотека у Інсбруку, Австрія
Фронтера. Літературний фестиваль та творче об`єднання у Луцьку, Україна
Книжки з дому. Проект книгарні "Сенс" та ГО "Трикутник Печерськ" у Кременчуці-Києві, Україна
РЕАЛІЗОВАНІ ЗАХОДИ
Поповнення книгофонду 5-ти українських бібліотек у Австрії
Зальцбург, "Поле"
198 книг
Куфштайн, українська поличка
148 книг
Ґрац, "Рідна Домівка"
100 книг
Інсбрук, "Гніздо"
148 книг
Клагенфурт, "Словограй"
198 книг
5 засідань книжкового клубу: квітень-липень 2024
Родинні походи: літо 2024
Ми підготували три чудових маршрути, якими разом із завзятою спортсменкою та дослідницею тирольскої місцевості Мар`яною Копосович пройшли чотири групи туристів-друзів Hnizdo.Innsbruck.
Сімейний фест: червень 2024
фото: Софія Марценюк
8 та 9 червня Hnido.Innsbruck провели дводенний фестиваль ігор, майстер-класів, літератури, культури й розваг для родин, що хочуть провести час разом із іншими сім`ями й дізнатись нове про Україну та Тироль.
Ніна Кур`ята: липень 2024
фото: Оксана Яворська
З 29 по 31 липня українська письменниця та журналістка Ніна Кур`ята зустрілася з читачами Відня, Ґраца та Інсбрука й презентувала свою книгу "Дзвінка", присвячену досвіду зростання в українській родині Одещини й краху ілюзій після переїзду у юному віці в Одесу та Київ, а ще родині, традиціям, кулінарії й журналістиці. Наші заходи відбулись у співпраці з проєктом ЛітерАктив, бібліотекою парафії Св. Варвари у Відні, центром "Рідні Домівка" у Ґраці, а також коворкінгом Das Wundervoll.
Катерина Майковська: липень 2024
фото: Андрій Петришак
27 липня українська письменниця, науковиця та волонтерка Катерина Майковська презентувала у Інсбруку свою дебютну збірку новел про людей та їхній пошук сенсів у житті "Слухач". «Слухач» — це про пам’ять, відчуття та складну ідентичність. Книга шукає відповідь на питання: з чого формується особистість і як віднайти мир із собою? Пройдіть бібліотекою спогадів, здуйте пил із полиць, поставте старі касети, торкніться шерехатих поверхонь та роздивіться вицвілі зернисті фотографії… Відчуваєте? Наш захід відбувся у співпраці з коворкінгом Das Wundervoll.
Юлія Ілюха: липень 2024
фото: Андрій Петришак
18 липня українська письменниця, журналістка та волонтерка Юлія Ілюха презентувала у Інсбруку свою збірку "Графоманські вірші" й читала уривки з нових публікацій "Уроки ненависті та любові" і "Мої жінки". Юлія з читачами багато говорили про довоєнний волонтерський Харків, жіночі досвіди і прозу для дітей. Наш захід відбувся у співпраці з коворкінгом Das Wundervoll.
Андрій Любка: червень 2024
фото: організатори
2 червня український письменник, перекладач та волонтер Андрій Любка приїздив у Відень на зустріч із читачами та презентував свій новий текст "Війна з тильного боку". Наш захід відбувся у співпраці з "Пласт.Австрія" та за підтримки асоціації допомоги українським матерям та їхнім діткам "Домівка".
Ореста Осійчук: травень 2024
фото: Марія Міціч
9 травня та 11 травня українська письменниця, володарка відзнаки "Найкращий дебют" порталу БараБука Ореста Осійчук завітала до читачів у Інсбруку та Граці, де презентувала свій текст "Абрикосова книгарня". У Інсбруку захід відбувся за підтримки "Office.Ukraine". У Граці захід відбувся завдяки співпраці з українським культурним центром "Рідна домівка".
Макс Кідрук: квітень 2024
фото: Олександра Терентьєва
6 квітня та 8 квітня український письменник та співзасновник видавництва "Бородатий тамарин" Макс Кідрук завітав на знайомство з читачами у Граці та Зальцбургу й представив роботу видавництва, а також перший роман трилогії "Колонія". У Граці захід відбувся завдяки співпраці з українським культурним центром "Рідна домівка". У Зальцбурзі захід відбувся за підтримки "Український Центр Зальцбург" та бібліотеки "Поле".